• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Warszawa jak Las Vegas

Warszawa jak Las Vegas
Foto: TVN24 Foto: Coraz więcej pieniędzy zostawiamy w kasynach

Coraz więcej pieniędzy zostawiamy w kasynach i automatach do gry. Maszyny do gier pojawiają się nawet w kwiaciarniach i barach z hot dogami - podaje "Życie Warszawy".

Liczbę i lokalizację kasyn, salonów gry w bingo oraz salonów gier (takich, w których jest od 15 do 70 automatów) reguluje Ministerstwo Finansów. Ustawa o grach losowych określa, że w miastach jedno kasyno może przypadać na 250 tys. mieszkańców, a jeden salon gier na 100 tys. W Warszawie jest siedem kasyn i 15 salonów gier na automatach. Nie mamy za to salonu bingo.

Przedsiębiorcy chcą otwierać kolejne salony. W ubiegłym roku do urzędu miasta wpłynęło aż 20 podań w tej sprawie, bo resort finansów przed wydaniem zezwolenia prosi samorząd o opinię. Salonów gier z prawdziwego zdarzenia nie może powstać więcej niż przewiduje ustawa, dlatego pojedyncze maszyny do gier pojawiają się nawet w kwiaciarniach czy barach z hot dogami.

W ciągu trzech kwartałów zeszłego roku w 22 salonach gier w okręgu warszawskim zostawiliśmy ponad 290 mln zł. Trzy czwarte tej sumy trafiło do kieszeni wygrywających.

hazard

Nad wszystkimi maszynami, na których można wygrać pieniądze, jest nadzór podatkowy. Nie dotyczy to jednak urządzeń, które wyglądają np. jak jednoręki bandyta, ale nie wypłacają pieniędzy. Wtedy to tylko gra, a nie hazard. W ubiegłym roku z podatku od gier losowych do budżetu państwa wpłynął ponad miliard złotych. W porównaniu z rokiem poprzednim dochody wzrosły o prawie jedną czwartą - wylicza "ŻW".

mpj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane