• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

WARS serwuje gęsinę. W ramach promocji lokalnych produktów

Foto: PAP/EPA Foto: Gęsi firmy Landi w drodze do brojlerni w niemieckiej miejscowości Veckenstedt. W Niemczech pieczona gęś to tradycyjna potrawa w dniu św. Marcina, który obchodzony jest 11 listopada

Od 4 do 11 listopada w pociągach PKP Intercity Berlin-Warszawa Ekspress będzie można skosztować dań z gęsiny. To część kampanii promocyjnej "Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina". Polską koleją regionalne produkty mają dotrzeć m.in. do Wiednia, Berlina, Nicei czy Paryża.

W ramach promocji polskich produktów regionalnych, w ciągu najbliższego tygodnia w pociągach PKP Intercity Berlin-Warszawa Ekspress wszyscy

pasażerowie będą częstowani koreczkami z półgęska - poinformował kierownik marketingu w spółce WARS Iwo Orzełek.

Poza tym od 4 do 11 listopada w menu wagonów restauracyjnych dostępna będzie sałatka z półgęskiem wędzonym, podawana na rukoli z gruszką, figami suszonymi, kiełkami rzodkiewki i polana sosem winegret. Cena proponowanego dania wynosi 25,90 zł.

Gęsina na św. Marcina

Gęsina w polskich pociągach, to część kampanii promocyjnej "Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina". Patronatem akcji jest marszałek woj. kujawsko-pomorskiego.

- Wagony gastronomiczne obsługiwane przez WARS docierają nie tylko do największych miast w Polsce, ale i do Wiednia, Berlina, Nicei czy Paryża. To idealny kanał promocji produktów regionalnych z Polski. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Cieszymy się, że gęsina z Kujawsko-Pomorskiego przeciera szlaki – podkreślił Paweł Dudek, Prezes Zarządu WARS S.A.

WARS od lat

WARS istnieje na rynku przewozów pasażerskich od 65 lat. Obsługuje 54 wagony gastronomiczne, w tym 14 restauracyjnych i 40 barowych, 48 wagonów sypialnych i 12 wagonów z miejscami do leżenia. Głównym odbiorcą usług spółki jest PKP Intercity - przewoźnik też dzierżawi WARSOWI wagony. PKP Intercity jest też większościowym akcjonariuszem spółki - do przewoźnika należy 50,02 proc. akcji, a do Skarbu Państwa - 49,98 proc.

Ministerstwo Skarbu Państwa kilkakrotnie próbowało znaleźć chętnych na akcje spółki, ale bez powodzenia. Resort skarbu zapraszał inwestorów do negocjacji w sprawie kupna walorów WARSU jesienią 2009 r., dwukrotnie wiosną 2011 r. i wiosną 2012 r. Akcji spółki jednak nie sprzedano. W 2009 r. jedyną ofertę wiążącą złożyło PKP Intercity, a po kolejnych zaproszeniach chętnych nie było.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane