• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Wars powita Was... wódeczką

Wars powita Was... wódeczką
Foto: TVN24 Foto: Na stolikach "Warsu" pojawią się kieliszki?

Czy zniknie kategoryczny - a nagminnie naruszany - zakaz konsumpcji alkoholu w pociągach? Na warsztat wzięła go komisja "Przyjazne Państwo" - i zamierza dopuścić sprzedaż i konsumpcję piwa i wina w całych pociągach, a mocniejszych trunków w wagonach restauracyjnych - donosi dziennik "Polska".

Janusz Palikot wie, jak zdobyć wdzięczność Polaków - zauważa gazeta. Napoje zawierające więcej niż 18 proc. alkoholu, czyli wódka, koniaki i whisky, mają być podawane jedynie do konsumpcji w wagonach restauracyjnych, a w zwykłych przedziałach poleje się piwo i wino.

Jak pisze "Polska", pomysł posła Palikota - choć z zastrzeżeniami - popiera nawet członek komisji z PiS, były harcerz Paweł Poncyljusz. – Wpłynęło do nas bardzo dużo wniosków obywatelskich, spróbujemy się więc z tym zmierzyć – mówi gazecie.

Obecnie przepisy zabraniają sprzedaży alkoholu w pociągach na relacjach krajowych. Wystarczy jednak wsiąść do pociągów, które kończą swój bieg poza granicami naszego kraju i piwo można już kupować bez przeszkód i pić do woli. Codziennością są też panowie, którzy z brzęczącymi szkłem torbami przemierzają wagonowe korytarze, mniej lub bardziej donosnie nawołując "piiiwo, piiiwo..."

Zarobi Wars?

– Nareszcie będzie normalnie – nie ukrywa radości cytowany przez "Polskę" Zbigniew Terek, prezes zarządu Wars SA, który o poselskiej inicjatywie dowiedział się od dziennikarzy. – Skończy się stan wojenny w pociągach. To relikt socjalizmu, czerwony jak karmazyn – wtóruje mu na łamach gazety Andrzej Buczkowski, dyrektor ds. marketingu i rozwoju Wars SA.

Zakaz sprzedaży alkoholu w pociągach i na dworcach obowiązuje od 1983 r. W 2005 r. były próby zmiany przepisów, ale skończyły się fiaskiem - przypomina dziennik.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane