• rozwiń

Wars jest do wzięcia

Wars jest do wzięcia
Foto: TVN24 Foto: Prawie połowa akcji Warsu jest do kupienia

Skarb państwa sprzedaje swoje akcje spółki Wars - tej od kuszetek, wagonów sypialnych i restauracyjnych. Trzeba się decydować szybko, bo na zgłoszenie oferty są dwa tygodnie. I trzeba mieć na wadium 1,38 mln zł.

Akcje spółki Wars będzie można kupić 8 marca - poinformował w piątek resort skarbu. Inwestorzy mogą składać zgłoszenia w MSP do 4 marca. Cena wywoławcza sprzedawanych akcji wynosi ponad 13,8 mln zł, a wadium uprawniające do udziału w aukcji - ok. 1,38 mln zł.

Resort wystawi na sprzedaż papiery stanowiące ponad 42 proc. kapitału zakładowego Warsu. Obecnie Skarb Państwa ma 49,98 proc. akcji Warsu, natomiast PKP Intercity - 50,02 proc. walorów spółki.

Firma świadczy usługi gastronomiczne w wagonach restauracyjnych i barowych. Oferta gastronomiczna Warsu jest dostępna w pociągach należących do spółki PKP Intercity; w ich menu znajduje się ponad 20 różnych dań.

Wars obsługuje też pasażerów podróżujących wagonami sypialnymi oraz z miejscami do leżenia. W ramach współpracy z kolejami niemieckimi i austriackimi firma obsługuje m.in. podróżnych w pociągach Eurocity, a także na trasach z Wiednia do Warszawy, Belgradu i Bukaresztu.

Wars jednak nie jest właścicielem wagonów, a jedynie ich dzierżawcą. Stanowią one własność spółki PKP Intercity (a kilka także Deutsche Bahn).

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane