• rozwiń

Warren Buffett zarabia 37 mln dolarów dziennie. Ale i tak nie jest najbogatszy

Warren Buffett zarabia 37 mln dolarów dziennie. Ale i tak nie jest najbogatszy
Foto: TVN24 Foto: Warren Buffett ma majątek warto ponad 59 mld dolarów

Warren Buffett zarabiał w 2013 roku 37 mln dolarów dziennie. Jego majątek, na początku roku, wynosił 46,4 mld dolarów, a pod koniec wzrósł do 59,1 miliardów dolarów – wynika z raportu analityków Wealth-X.

Mimo, że 83-letni legendarny inwestor i filantrop zarobił blisko 13 miliardów dolarów, to i tak nie jest najbogatszym miliarderem w klasyfikacji Wealth-X. Na jej szczycie znalazł się Bill Gates, współtwórca Microsoftu, którego majątek w 2013 roku oszacowano na 72,6 mld dolarów.

Na podium znalazł się jeszcze amerykański magnat prowadzący sieć kasyn Sheldon Adelson. W tym roku zarobił 11,4 mld dolarów, a jego cały majątek analitycy szacują na 35 mld dolarów.

Ponad 40 proc. zysku

Dziesiątka umieszczonych w rankingu osób zarobiła razem w 2013 roku ponad 100 mld dolarów. Ich łączny majątek to 347 mld dolarów. Średnio zarabiali 29 mln dolarów dziennie i zwiększyli swój majątek w kończącym się roku o 41,6 proc. Na świecie jest łącznie 2170 miliarderów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane