• rozwiń

Wall Street się zatacza

Wall Street się zatacza
Foto: EPA Foto: Problemy z alkoholem i narkotykami kosztują sektor finansowy w USA 170 mld dol. rocznie

Co amerykański bankier może zrobić z premią za zeszły rok? Może kupić dom albo jacht. Ale może też przepić. Okazuje się, że w czasach kryzysu alkoholizm staje się w centrum finansowym świata coraz większym problemem.

Bankierzy z Wall Street coraz częściej popadają w alkoholizm. Jak pisze agencja Reutera powołując się na dane z amerykańskich szpitali, kryzys sprawił, że coraz więcej pracowników sektora finansowego leczy się z alkoholizmu i narkomanii, a także skarży na depresję.

Piją, potem się leczą

Według jednego z cytowanych przez agencję lekarzy, pacjenci narzekają najczęściej na utratę pracy, przejęcia domów przez banki, olbrzymie zawirowania finansowe i nieudane inwestycje w fundusz Bernarda Madoffa. Lekarze dodają, że pracodawcy nie zapewniają zwalnianym bankierom odpowiedniego wsparcia.

Miesięczna rehabilitacja kosztuje w USA od około 25 do 60 tys. dolarów. Według ekspertów, uzależnienia i przypadki zaburzeń psychicznych kosztują amerykański rynek pracy ponad 170 miliardów dolarów rocznie.

ram//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane