• rozwiń

Wall Street czeka na decyzje Fed

Wall Street czeka na decyzje Fed
Foto: TVN24 Foto: Wall Street czeka na decyzję Fed

Wtorek przyniósł jedynie niewielkie zmiany na amerykańskim rynku akcji, a główne wskaźniki przesunęły się w przeciwnych kierunkach. Rynek oczekuje na wyraźniejsze sygnały ze strony banku centralnego USA.

Wg ekspertów cytowanych przez agencję Reutera, inwestorzy spodziewają się, iż Fed obniży teraz kluczową stopę procentową funduszy federalnych, w ślad za piątkową, niespodziewaną obniżką stopy dyskontowej, która przyniosła wielką ulgę przyciśniętemu silną korektą rynkowi. Ich zdaniem, redukcja stopy funduszy federalnych byłaby bardzo istotnym krokiem stabilizującym rynek.

Następne planowe spotkanie gremium decyzyjnego Fed wyznaczono jednak dopiero na 18 września, co powoduje, że na rynku utrzymuje się nerwowość. Wielu sądzi, że obcięcie stopy funduszy federalnych winno nastąpić już wcześniej.

Według wstępnych obliczeń, wskaźnik 30 największych spółek rynku amerykańskiego Dow Jones obniżył się we wtorek o 30,49 pkt, czyli 0,23 procent, do poziomu 13090,86 pkt, choć przez większość dnia przesuwał się po terytorium dodatnim.

Szersze indeksy natomiast zakończyły dzień na małym plusie. Standard & Poor's 500 wzrósł o 1,57 pkt, czyli 0,11 procent, do poziomu 1447,12 pkt, a Nasdaq wzrósł o 12,71 pkt, czyli 0,51 procent, do wysokości 2521,30 pkt. Indeks Russell 2000, obejmujący małe spółki, podniósł się we wtorek o 0,93 pkt, czyli 0,12 procent, do poziomu 788,38 pkt.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane