• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wakacje pod palmami tańsze o jedną trzecią

Wakacje pod palmami tańsze o jedną trzecią
Foto: sxc.hu Foto: Na tegoroczne wakacje wydamy mniej

- Oferty last minute w biurach podróży zaczną się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Upusty mogą przekroczyć jedną trzecią ceny. Powodem jest fakt, że popyt ma letnie wycieczki jest dużo mniejszy niż w latach wcześniejszych.

Jak donosi gazeta, już teraz w niektórych biurach można kupić wycieczki w ofercie last minute na ścisły sezon letni, czyli od lipca do sierpnia. To na razie pojedyńcze propozycje, najczęściej obejmujące ostatnie wolne miejsca w hotelach. Obniżki rzadko też przekraczają 10 proc.

Palmy za grosze

Prawdziwego wysypu ofert last minute można oczekiwać już na początku czerwca, czyli dużo wcześniej niż w latach poprzednich. Ceny mogą spaść nawet o 30-35 proc. Hitem mają być najchętniej odwiedzane przez Polaków Egipt i Tunezja, w których rewolucyjna gorączka z początku roku powoli opada.

To właśnie niepokoje społeczne w tamtym regionie są głównym powodem zahamowania popytu obserwowanego przez branżę już od marca. Biura deklarują, że na sezon wakacyjny mają zarezerwowane na razie średnio 30 proc. miejsc. W minionych latach o tej porze miały już wyprzedane 50 proc.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane