• rozwiń
  • WIG20 2338.02 -0.26%
  • WIG30 2675.94 -0.20%
  • WIG 60840.35 -0.10%
  • sWIG80 11963.38 +0.30%
  • mWIG40 4046.88 +0.28%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:22

Dostosuj

W Work Service nie chcą Misiaka

- Właściciele Work Sevice SA poprosili senatora Tomasza Misiaka, by sprzedał swoje udziały w firmie dla obrony jej "dobrego imienia" - poinformował prezes zarządu Tomasz Szpikowski. Senator zgodził się.

Szpikowski dodał, że właściciele Work Service spotkali się z Misiakiem w czwartek wieczorem i poprosili go o sprzedaż jego ok. 30 proc. udziałów w spółce. - Nie chcemy, żeby Work Service była kojarzona z polityką - mówił prezes. Pytany przez dziennikarzy, na ile wycenia udziały Misiaka i kto miałby je odkupić, powiedział, że trudno w tej chwili odpowiedzieć na te pytania.

Work Service wychodzi ze Stoczni

Jednocześnie prezes zapowiedział, że Work Service "wychodzi z konsorcjum", które miało szkolić i szukać pracy dla zwalnianych stoczniowców.

Konsorcjum DGA-Work Service podpisało w lutym z Agencją Rozwoju Przemysłu umowę na świadczenie - w ramach tzw. specustawy stoczniowej - pośrednictwa pracy i szkolenia dla zwalnianych stoczniowców ze stoczni w Szczecinie i Gdyni. Nad ustawą pracował senator Tomasz Misiak, współwłaściciel firmy Work Service. Zgłaszał do niej poprawki, a następnie jego firma uzyskała zlecenie na te usługi. We wtorek Misiak zrezygnował z członkostwa w PO i jej klubie. W czwartek senatorowie odwołali go z funkcji szefa senackiej komisji gospodarki.

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza w ARP dokumentację związaną ze zleceniem dla konsorcjum DGA-Work Service. Firma Work Service deklaruje zaś gotowość do przystąpienia do negocjacji z DGA i ARP w sprawie odstąpienia od kontraktu.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane