• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

Temat: Nowy rozkład jazdy, utrudnienia na kolei

W weekend zmiana rozkładu. Pasażerom pomogą "mobilni informatorzy"

W weekend zmiana rozkładu. Pasażerom pomogą "mobilni informatorzy"
Foto: TVN 24 Foto: W weekend zmienia się rozkład jazdy pociągów

W najbliższy weekend, w nocy z 8 na 9 grudnia PKP zmieniają rozkład jazdy pociągów. Z tej okazji, by pasażerom było łatwiej zorientować się w zmianach, PKP przygotowały dodatkowe punkty informacyjne na 19 dworcach w Polsce. Podróżnym mają też pomagać mobilni informatorzy.

Mobilni informatorzy mają odpowiadać na pytania podróżnych od 6 do 10 grudnia. Dodatkowe punkty informacyjne pasażerowie znajdą na dworcach: Warszawa Centralna, Wschodnia, Zachodnia, Łódź Kaliska, Łódź Widzew, Białystok, Lublin, Rzeszów, Kraków Główny, Katowice, Opole, Wrocław Główny, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk, Gdynia, Opole.

Informatorów będzie można rozpoznać po pomarańczowych kurtkach z piktogramem "I" na plecach. Do ich zadań należy m.in. udzielanie informacji na temat rozkładu jazdy, wskazywanie właściwych peronów, a także pomoc w obsłudze biletomatów.

Informacja

W ramach akcji informacyjnej w listopadzie koleje opublikowały nową siatkę połączeń.

Przewoźnik przygotuje również dla swoich pasażerów 270 tys. ulotek z rozkładem jazdy na najważniejszych trasach. Będą one dostępne w pociągach, na dworcach, przy okienkach kasowych, w Centrach Obsługi Klienta oraz w strefach VIP. Ulotki będzie można również ściągnąć ze stron www.pkp.pl i www.intercity.pl. Osoby starsze lub nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Intercity 19 757.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane