• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

W weekend hamburgery nie dla Wenezuelczyków

W weekend hamburgery nie dla Wenezuelczyków
Foto: TVN24.pl Foto: W ten weekend hamburgery nie dla Wenezuelczyków

Wenezuelskie władze nakazały zamknięcie wszystkich lokali sieci McDonald's. Zakaz obowiązuje na 48 godzin, a powodem jego wprowadzenia według władz są nieprawidłowości podatkowe, jakich miała się dopuszczać sieć.

Wszystkich 115 lokali w Wenezueli jest zamkniętych dla klientów od piątku do niedzieli. Szef wenezuelskich służb skarbowych Jose David Cabello stwierdził, że wykryto nieprawidłowości w księgowości prowadzącej lokale firmy.

Hugo Chavez walczy na wielu frontach

Wenezuelski prezydent Hugo Chavez jest znany ze swej bezkompromisowej krytyki wobec Stanów Zjednoczonych. Najostrzejszym jego krokiem było wydalenie amerykańskiego ambasadora w Caracas.

Od czasu objęcia przed 10 laty władzy przez Chaveza w Wenezueli na porządku dziennym stało się nagłe podwyższanie podatków, częste jest także zamykanie firm na pewien czas, aby zmusić je do zapłacenia naliczonych zaległości wobec fiskusa. Takie kroki kilkukrotnie miały juz miejsce wobec koncernu PepsiCo, działającego na tamtejszym rynku poprzez lokalne konsorcjum.

Prezydent Chavez znacjonalizował też zagraniczne firmy naftowe w swym kraju i toczy prawną batalię z amerykańskim koncernem Exxon Mobil.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane