• rozwiń

W USA przybywa niewypłacalnych dłużników

W USA przybywa niewypłacalnych dłużników
Foto: TVN24 Foto: Jeżeli kredytu nie spłaca się przez dwa miesiące, bank może przejąć nieruchomość

Liczba nieterminowo spłacanych kredytów hipotecznych wzrosła w Stanach Zjednoczonych do rekordowego poziomu. W III kwartale 6,25 procent kredytobiorców zalegało ze spłatą przez 60 lub więcej dni. Przy dwumiesięcznym opóźnieniu bank może rozpocząć procedurę przejęcia nieruchomości.

W porównaniu do II kwartału liczba niewypłacalnych dłużników wzrosła o 7,6 procent, a rok do roku o prawie 60 procent.

Według analityków, liczba niewypłacalnych dłużników będzie utrzymywać się na wysokim poziomie do połowy przyszłego roku. Poprawy sytuacji można spodziewać się dopiero wówczas, gdy w Stanach Zjednoczonych ustabilizują się ceny domów i spadnie bezrobocie.

Tymczasem bezrobocie w USA stale rośnie i uważane jest za największe zagrożenie dla wychodzącej z recesji gospodarki. W październiku podskoczyła do 10,2 proc. z 9,8 proc. we wrześniu. Na skutek kryzysu zatrudnienie straciło już 7,3 mln Amerykanów. Ostatni raz tak wysoki poziom stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych osiągnęła w kwietniu 1983 roku, czyli ponad ćwierć wieku temu.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane