• rozwiń

W USA nie zapłacą "podatku od choinki"

W USA nie zapłacą "podatku od choinki"
Foto: sxc.hu Foto: Choinka bez podatku

W USA nie będzie podatku od świąt Bożego Narodzenia. Biały Dom postanowił cofnąć postanowienie nałożenia dodatkowego podatku na żywe choinki, po tym jak skrytykowano pomysł jako opodatkowanie świąt bożonarodzeniowych.

Administracja Baracka Obamy zapowiedział nowy podatek we wtorek. Każde drzewko choinkowe miało być opodatkowane stałym podatkiem 15 centów, co miało dać w sumie ok. dwa mln dol zysku. Pieniądze z podatku miały zostać przeznaczone na promocję przemysłu związanego z żywymi choinkami.

Pomysł popierali producenci choinek, ponieważ chcieli mieć zagwarantowane stałe dochody i rozpocząć nową kampanię marketingową skierowaną przeciwko choinkom sztucznym. Krytycy pomysłu mówili, że jeśli rząd nie powinien wspierać tylko choinek prawdziwych, powinien pomyśleć w takim wypadku także o tych, którzy sprzedają choinki sztuczne. Po fali krytyki Biały Dom ostatecznie zostawił sprawę choinek w rękach wolnego rynku.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane