• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

W urzędzie skarbowym zapłacisz kartą. Ale nie za wszystko

W urzędzie skarbowym zapłacisz kartą. Ale nie za wszystko
Foto: sxc.hu Foto: Ministerstwo finansów ostrożnie przetestuje płatności bezgotówkowe

Ministerstwo finansów zamierza otworzyć się na płatności bezgotówkowe. Z tego powodu urzędy skarbowe zostaną wyposażone w terminale płatnicze - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Podatnik nie będzie mógł jednak zapłacić kartą za wszystko.

Gazeta ustaliła, że w najbliższym czasie w urzędach skarbowych będzie można zapłacić kartą, a nawet zbliżeniowo.

Na razie jednak podatnicy nie będą mogli zapłacić w ten sposób za dowolne czynności, za które dziś płacą przelewem lub gotówką - dodaje "Dziennik Gazeta Prawna".

- Ministerstwo finansów podjęło działania mające na celu wyposażenie 400 urzędów skarbowych w zestawy terminali stacjonarnych i mobilnych. Będą one umożliwiać uiszczanie za pomocą karty płatniczej kary grzywny nałożonej mandatem karnym za wykroczenia skarbowe - powiedziała gazecie Wiesława Dróżdż, rzecznik prasowy ministerstwa.

Kiedy za wszystko?

Dziennika pisze, że nie wiadomo czy możliwość płatności bezgotówkowej w urzędach zostanie poszerzona o pozostałe należności podlegające ordynacji podatkowej, np. podatku od czynności cywilnoprawnych.

Żeby mogło tak się stać, konieczna jest zmiana ustawy i zapisanie w niej zasady pobierania prowizji od płatności karami, jakie pojawiają się przy okazji takich transakcji - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Prościej jest właśnie w przypadku zapłaty za mandat. Ministerstwo finansów bazuje tu na rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie nakładania kary grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia skarbowe. Pozwala ono na pobieranie prowizji od podatnika.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane