• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

W upadających bankach luksusu wciąż nie zbywa

W upadających bankach luksusu wciąż nie zbywa
Foto: Hotel de Paris Foto: Hotel de Paris wie jak ugościć - ale każe słono za to płacić...

Francusko-włoski bank Dexia przed kilkoma dniami omal nie zbankrutował - od upadłości uratowała go jedynie pomoc trzech rządów, pochodząca oczywiście z publicznych pieniędzy. To jednak nie przeszkodziło jego szefom w zorganizowaniu luksusowe przyjęcie na 200 osób w najdroższym hotelu Monako...

Jak donosi belgijski dziennik "De Morgen", wystawna kolacja została podana w Sali Imperialnej ekskluzywnego Hotel de Paris, a okazją było otwarcie filii Dexii w księstwie Monaco.

Gazeta, oburzona z powodu rozrzutności zarządu podupadającego banku, przypomina, że na fundusz przeznaczony na jego ratowanie złożyły się trzy państwa - Belgia, Francja i Luksemburg. Wyasygnowały na ten cel 6,4 miliarda euro. Jednocześnie odwołano ze stanowisk dwóch głównych winowajców kłopotów Dexii: dyrektora wykonawczego i prezesa rady nadzorczej.

W czasie piątkowej kolacji w Hotel de Paris zbrakło oficjalnego przemówienia. Tłumacząc to "kryzysem finansowym" odwołał je w ostatniej chwili członek rady nadzorczej banku, Hugo Laat.

W ostatnich dniach głośno było o wycieczce dyrektorów amerykańskiej firmy AIG, która także była ratowana przy pomocy publicznych pieniędzy w astronomicznej kwocie 85 miliardów. Po zażegnaniu problemów firmy jej szefowie pojechali do hotelu w Kalifornii, gdzie jeden nocleg kosztował, powyżej tysiąca dolarów.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane