• rozwiń

Temat: Ukraina

W ukraińskich bankomatach brakuje gotówki. Ukraińcy w panice "czyszczą" bankowe konta

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Ukraińcy w panice wypłacają gotówkę z bankomatów. Przed maszynami tworzą się długie kolejki. Wielu mieszkańców największych miast, w tym Kijowa i Doniecka, boi się, że kryzys polityczny będzie się rozprzestrzeniać i pochłonie ich oszczędności.

We wschodniej części Doniecka setki mieszkańców ustawiło się w kolejkach do bankomatów, aby odebrać swoje pieniądze. - Ludzie mówią, że trzeba szybko wypłacać pieniądze, bo w każdej chwili może nastąpić decyzja, po której nie będzie można wypłacić lub przelać pieniędzy - mówi Roman, który stał w kolejce do bankomatu w centrum handlowym.

Panika trwa

Zgadza się z nim Maxim, który również mieszka w Doniecku. - Są plotki, że do jutra wszystkie rachunki bankowe zostaną zablokowane, tak samo jak telefony - dodaje Maxim. Niektórzy czekający w kolejce wola wypłacić oszczędności niż ryzykować, że je utracą.

- Przejeżdżałem i zobaczyłem kolejkę. Pomyślałem, że i ja powinienem wycofać pieniądze. Wszyscy tak robią - dodaje inny mieszkaniec Doniecka.

W niektórych maszynach brakuje gotówki i ludzie udali się do banków. W niektórych bankach, jak informuje rosyjska RIA Nowosti, ograniczono limity wypłacanych środków.

Krwawe protesty

W ostatnich dniach kryzys na Ukrainie przybrał na sile. W protestach opozycji przeciwko władzy zginęło kilkadziesiąt osób. W internecie nie brakuje nagrań, na których policjanci strzelają z dachu do demonstrantów na kijowskim Majdanie. Protestujący w odpowiedzi rzucali z barykad m.in. kostką brukową, czy płonącymi koktajlami Mołotowa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane