• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

W tych firmach lubią gejów

W tych firmach lubią gejów
Foto: sxc.hu Foto: Ranking firm przyjazznych gejom i lesbijkom

Międzynarodowa Izba Handlowa Gejów i Lesbijek nie miała wątpliwości: wśród globalnych koncernów najbardziej przyjazne mniejszościom seksualnym są grupa British Telecom, IBM i chemiczny gigant The Dow Chemical.

Izba w Kopenhadze opublikowała swój raport zatytułowany "Międzynarodowy Wskaźnik Równości w Biznesie". Jego prezentację poprzedziły badania ankietowe przeprowadzone w wielkich światowych firmach, takich jak AMR, BT Group, Cisco Systems, The Dow Chemical Company, IBM, ING, Intel, KPMG, Kraft Food, Merck, Novartis, Philips, SAP, TNT i UBS. W sumie zatrudniają one 1,7 miliona osób w 227 krajach.

- Wyniki naszych badań pozwalają z optymizmem patrzyć w przyszłość. Większość firm kwestie orientacji seksualnej i płci traktuje bardzo poważnie. Jednakże pełne równouprawnienie jest wciąż dekady przed nami - stwierdził sekretarz generalny Izby Pascal Lépine.

W ocenie Izby, rzadkością są wciąż zadeklarowani geje i lesbijki na wysokich stanowiskach kierowniczych. Problemem jest także fakt, że nawet gdy wewnętrzna polityka koncernów jest "gay-friendly", ich działania skierowane na zewnątrz już tego nie odzwierciedlają. "Tylko kilka firm wspiera lokalne społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów" - z rozżaleniem napisali przedstawiciele izby w komunikacie.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane