• rozwiń

W tych firmach lubią gejów

W tych firmach lubią gejów
Foto: sxc.hu Foto: Ranking firm przyjazznych gejom i lesbijkom

Międzynarodowa Izba Handlowa Gejów i Lesbijek nie miała wątpliwości: wśród globalnych koncernów najbardziej przyjazne mniejszościom seksualnym są grupa British Telecom, IBM i chemiczny gigant The Dow Chemical.

Izba w Kopenhadze opublikowała swój raport zatytułowany "Międzynarodowy Wskaźnik Równości w Biznesie". Jego prezentację poprzedziły badania ankietowe przeprowadzone w wielkich światowych firmach, takich jak AMR, BT Group, Cisco Systems, The Dow Chemical Company, IBM, ING, Intel, KPMG, Kraft Food, Merck, Novartis, Philips, SAP, TNT i UBS. W sumie zatrudniają one 1,7 miliona osób w 227 krajach.

- Wyniki naszych badań pozwalają z optymizmem patrzyć w przyszłość. Większość firm kwestie orientacji seksualnej i płci traktuje bardzo poważnie. Jednakże pełne równouprawnienie jest wciąż dekady przed nami - stwierdził sekretarz generalny Izby Pascal Lépine.

W ocenie Izby, rzadkością są wciąż zadeklarowani geje i lesbijki na wysokich stanowiskach kierowniczych. Problemem jest także fakt, że nawet gdy wewnętrzna polityka koncernów jest "gay-friendly", ich działania skierowane na zewnątrz już tego nie odzwierciedlają. "Tylko kilka firm wspiera lokalne społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów" - z rozżaleniem napisali przedstawiciele izby w komunikacie.

bgr/sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane