• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

W TVP wciąż bezkrólewie

W TVP wciąż bezkrólewie
Foto: TVN24 Foto: TVP nadal bez szefa

Radzie Nadzorczej TVP ponownie nie udało się wyłonić zarządu. Jest jednak postęp. Rada zawęziła listę kandydatów - do ścisłego finału konkursu przeszło pięć osób. W środę mają być oni ponownie przesłuchani. Rozmowy rozpoczną się o godz. 18.

Nazwiska finalistów, podobnie jak na poprzednich etapach konkursu, pozostają utajnione. Nieoficjalnie wiadomo, że na pewno ponownie przesłuchiwani będą: Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch - ci dwaj kandydaci mają niemal pewne miejsce w zarządzie TVP.

Pozostałe nazwiska pozostają w sferze spekulacji. Nieoficjalne źródła zbliżone do TVP wskazują, że na środowym przesłuchaniu zjawić mogą się: Romuald Orzeł, Jacek Karnowski, Jarosław Grzelak lub Przemysław Tejkowski.

Niewykluczone, że wobec braku porozumienia w Radzie nadzorczej w środę po raz kolejny nie uda się dokonać wyboru zarządu TVP.

Grozi im "kompromitacja"

Na decyzję nie pozostało już wiele czasu - 18 grudnia kończy się trzymiesięczny okres delegacji do zarządu dwojga członków rady nadzorczej, którzy obecnie zarządzają spółką: p.o. prezesa Tomasza Szatkowskiego i Małgorzaty Wiśnickiej-Hińczy. Gdyby do tego czasu nie udało się wyłonić nowych władz spółki, konieczna będzie kolejna tymczasowa delegacja dla kolejnych członków RN, a to - jak nieoficjalnie przyznaje część członków Rady - oznaczałoby jej "kompromitację".

Jest to już drugi konkurs na zarząd TVP w ostatnich miesiącach. Poprzedni unieważniono trzeciego listopada. Jak podawała Rada nadzorcza powodem była formuła konkursu - wyłoniony w nim zarząd miał jedynie dokończyć kadencję zapoczątkowaną jeszcze w kwietniu 2006 r. przez Jana Dworaka. Oznaczałoby to, że już wiosną 2010 r. TVP musiałaby ogłosić nowy konkurs.

W poprzednim, unieważnionym konkursie, zgłosiło się 31 osób. Również wtedy nazwiska kandydatów utajniono.

bgr//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane