• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

W "Trybunie" dostali wypowiedzenia

W "Trybunie" dostali wypowiedzenia
Foto: TVN24 Foto: "Trybuna" schodzi z rynku

Pracownicy zawieszonej od grudnia "Trybuny" otrzymali w czwartek wypowiedzenia. Redaktor naczelny dziennika zapewnia, że nie oznacza to jednak definitywnego końca gazety. Rozmowy z inwestorami wciąż trwają, jeśli się powiodą, wypowiedzenia zostaną wycofane - powiedział Wiesław Dębski.

Na wszelki wypadek prezes wydawnictwa zdecydował o wręczeniu trzymiesięcznych wypowiedzeń. W każdej chwili te wypowiedzenia można wycofać. Po prostu wydawnictwo nie ma pieniędzy na przeciąganie sprawy

dębski o trybunie

- Na wszelki wypadek prezes wydawnictwa zdecydował o wręczeniu trzymiesięcznych wypowiedzeń. W każdej chwili te wypowiedzenia można wycofać. Po prostu wydawnictwo nie ma pieniędzy na przeciąganie sprawy - powiedział Dębski. - Dostaliśmy dzisiaj pensje na styczeń - na to jeszcze pieniądze były, ale wydawnictwo się zabezpiecza - dodał. Gdyby rozmowy się nie powiodły, wtedy trzymiesięczne wypowiedzenie i odprawy będą realizowane.

Dębski wyjaśnił, że prowadzone są rozmowy z dwiema grupami inwestorów. - Miały się zakończyć w tym tygodniu, ale zostały przesunięte na luty - powiedział.
Według środowego "Presserwisu" potencjalny inwestor miałby kupić większościowy pakiet udziałów w wydającej "Trybunę" spółce Ad Novum.

Koniec ery Ludu

W "Trybunie" pracowało ostatnio ok. 30 osób - kilkanaście z nich miało umowę o pracę wymagającą wręczenia wypowiedzenia, reszta pracowała na umowę-zlecenie.

Ostatni numer "Trybuny" ukazał się w piątek 4 grudnia. Następnie wydawanie gazety zawieszono "z powodu trudnej sytuacji materialnej". W sierpniu sąd odrzucił wniosek o upadłość wydawcy "Trybuny", który złożył jego największy wierzyciel, Zakłady Graficzne Dom Słowa Polskiego SA. Sąd uznał wtedy, że wydawca "Trybuny" nie ma środków na zabezpieczenie procesu likwidacji.

"Trybuna" ukazywała się od 1990 roku, wydawano ją po likwidacji "Trybuny Ludu".

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane