• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

W Szczyrku nie poszusujesz

Narciarze, którzy planują białe szaleństwo w Szczyrku mogą się w tym roku mogą się srodze zawieść. Choć ferie zimowe zaczynają się w kilku województwach już w najbliższy weekend, górale wciąż nie porozumieli się z organizatorami zimowego wypoczynku w sprawie wyciągów narciarskich.

Wyjazd do Szczyrku w najbliższych dniach staje pod podwójnym znakiem zapytania. Warunki narciarskie są kiepskie - jedynie w wyższych partiach gór i na sztucznie naśnieżanych stokach można swobodnie poszusować.

Na dodatek górale, którzy są właścicielami gruntów, po których przebiegają trasy, nie mogą dojść do porozumienia z należącą do Skarbu Państwa Gliwicką Agencją Turystyczną. Do agencji należą państwowe wyciągi, które od kilku lat próbują odkupić górale. Właściciele działek nie zgadzają się na ich uruchomienie i udostępnienie swoich stoków.

Ministerstwo Skarbu Państwa zapowiadało już kilkakrotnie, że sprzeda wyciągi - w lutym 2006 roku ogłoszono nawet przetarg. Na tym się jednak skończyło.

Górale tracą cierpliwość i żądają od GAT usunięcia instalacji. Niektórzy są gotowi postawić własne wyciągi. Część właścicieli wystąpiła już do sądów usunięcie państwowych wyciągów.

Z tego powodu wiele wyciągów i nartostrad jest nieczynnych. Zamknięty jest m.in. jeden z największych ośrodków narciarskich w Szczyrku - Czyrna. Jakby na pocieszenie obok głównego wyciągu uruchomiono jedynie malutką oślą łączkę.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane