• rozwiń

W święta mniej tirów na drogach

W święta mniej tirów na drogach
Foto: TVN24 Foto: Tirów będzie mniej

W czasie Bożego Narodzenia na drogach w całym kraju będzie nieco luźniej. Ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton będą miały bowiem zakaz wyjeżdżania na drogi.

Jak wyjaśnił rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur, zakaz ruchu tych ciężarówek będzie obowiązywał przez prawie całą w sobotę i niedzielę, od godz. 8 do 22.

- Takie ograniczenia obowiązują właściwie we wszystkie święta państwowe. Nie tylko w Boże Narodzenie, ale także 1 i 3 maja, 11 listopada itd. - powiedział PAP Gajadhur. Dodał, że zakaz nie dotyczy autobusów, a tylko ciężarówek.

Nie wszystkie tiry staną

Zakaz nie dotyczy także m.in. pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych, usuwaniu awarii, pracujących przy budowie dróg i mostów, przeznaczonych do przewozu żywych zwierząt, do przewozu prasy, artykułów szybko psujących się, lekarstw, środków medycznych itp.

Za złamanie zakazu przewoźnikowi będzie groziła kara administracyjna w wysokości tysiąca złotych, ponadto ciężarówka będzie musiała zostać na parkingu do czasu wygaśnięcia zakazu. Rzecznik zapowiedział, że w całym kraju inspektorzy transportu drogowego będą sprawdzać, czy zakaz nie jest łamany.

mtom/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane