• rozwiń
  • WIG20 2204.32 -0.61%
  • WIG30 2504.65 -0.62%
  • WIG 58134.62 -0.67%
  • sWIG80 11577.74 -0.16%
  • mWIG40 3794.29 -0.69%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:55

Dostosuj

W sądzie walczy o 3 miliony z Lotto

W sądzie walczy o 3 miliony z Lotto
Foto: TVN24 Foto: Czy - i kto - powinien zapłacić 3 miliony?

Pan Zenon był bardzo blisko szczęścia: na "jego" liczby w Lotto padła 3-milionowa wygrana. Tyle, że na drodze do szczęścia stanęła pani z kolektury, która odmówiła przyjęcia kuponu. Pan Zenon skłonił ją do potwierdzenia odmowy na piśmie, a teraz o pieniądze walczy w sądzie.

W pierwszej instancji przegrał: sąd jego pozew oddalił. W czwartek jednak odniósł sukces, bo sąd apelacyjny we Wrocławiu nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Uznał, iż kolektura nie przyjmując kuponu nie wywiązała się z proponowanej przez siebie oferty.

Obsługa nie miała uprawnień

Historia zaczęła się w czerwcu 2009 roku. Świdnicki przedsiębiorca Zenon P. w miejscowym sklepie sieci Carrefour około godziny 19 chciał nadać kupon Lotto. Nie udało się: pracownica punktu odmówiła jego przyjęcia, twierdząc, że nie ma do tego prawa.

Mężczyzna zdołał ją jedynie skłonić do pisemnego poświadczenia tego faktu. Kobieta na odwrocie druczka napisała: "Nie przyjęłam tego kuponu. Nie mam do tego uprawnień" i podpisała się.

Niedługo potem okazało się, że skreślone przez pana Zenona liczby zostały wylosowane. Wygrana tego dnia była całkiem przyzwoita: 3 miliony złotych.

Do sądu po miliony

Mężczyzna postanowił walczyć o utraconą fortunę i skierował pozew do sądu okręgowego w Świdnicy. Trzech milionów złotych zadośćuczynienia zażądał od sieci Carrefour. Jak uzasadnia, to z winy pracownicy tej sieci stracił wygraną.

Carrefour do winy się nie poczuwa. Jego pełnomocnik przed sądem twierdził, że pozwanym powinien być Totalizator Sportowy, bo do niego należy kolektura. Totalizator odpowiada: nie ma nadanego i zapłaconego kuponu, nie ma wygranej.

Świdnicki sąd żądania mieszkańca miasta oddalił. Sąd apelacyjny w czwartek uznał, że niższa instancja popełniła błąd: nie wzięła pod uwagę wszystkich dowodów przedstawionych przez powoda.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane