• rozwiń
  • WIG20 2331.08 +0.99%
  • WIG30 2676.59 +1.15%
  • WIG 60003.90 +0.96%
  • sWIG80 11629.93 +0.12%
  • mWIG40 4044.39 +1.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

W "Rzepie" zaczęły się roszady

W "Rzepie" zaczęły się roszady
Foto: Wikipedia Foto: Zmiany, zmiany...

W "Rzeczpospolitej" zaczęły się pierwsze ruchy kadrowe po przejęciu kontroli nad nią przez Gremi Media Grzegorza Hajdarowicza. Wicenaczelny gazety Marek Magierowski, choć wciąż nim pozostanie, to jak podaje "Rz" na swojej stronie internetowej "nie będzie wykonywał obowiązków" związanych z tym stanowiskiem.

- Marek Magierowski pozostanie na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego "Rz", jednocześnie będąc komentatorem i publicystą gazety. Nie będzie natomiast wykonywał obowiązków zastępcy redaktora naczelnego - mówi Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Lisicki tłumaczy tę zmianę względami oszczędnościowymi i dodaje, że "decyzja została podjęta na wiele tygodni przed ujawnieniem informacji o przejęciu pakietu kontrolnego wydawcy "Rz" przez Grzegorza Hajdarowicza".

Magierowski był zastępcą Lisickiego od jesieni 2006 roku. Wcześniej był szefem stron ekonomicznych "Rz". Wicenaczelnymi gazety pozostają wciąż Ewa Usowicz, Piotr Gabryel, Paweł Jabłoński i Tomasz Sobiecki.

Głośne przejęcie

Tydzień temu większościowy pakiet w Presspublice, wydawcy "Rzeczpospolitej", od brytyjskiego Mecomu kupił krakowski biznesmen i właściciel "Przekroju" oraz "Sukcesu" Grzegorz Hajdarowicz. 49 proc. udziałów wciąż należy do Skarbu Państwa, ale minister Aleksander Grad zapowiedział, że resort chce je sprzedać. Akcje trafią prawdopodobnie do Hajdarowicza, który już zasygnalizował, że będzie chciał przejąć całą Presspublicę.

Hajdarowicz zapewniał w wywiadach, że nie ma zamiaru ingerować w linię polityczną "Rzeczpospolitej", ani innych tytułów Presspubliki.

bgr/fac/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane