• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

W pracy romansujemy na całego

W pracy romansujemy na całego
Foto: sxc.hu Foto: 8 proc. pracowników łączy seks z szefem

Praca sprzyja romansom. Dwóch z każdych pięciu pracowników przyznaje się do bliższych - już pozasłużbowych - kontaktów z przełożonym, a co dziesiąty mówi, że z szefem łączy go seks. Te zaskakujące dane wynikają z sondażu przeprowadzonego przez portal Praca.pl.

Zdecydowana większość, bo prawie 60 proc. pracowników, trzyma szefa na dystans, ale już blisko 37 proc. utrzymuje ze swoim przełożonym kontakty bliższe niż tylko służbowe. Z tego 23 proc. to są kontakty koleżeńskie, 5 proc. przyjacielskie, a prawie 8 proc. łączą relacje seksualne.

Eksperci studzą jednak emocje twierdząc, że relacje seksualne dotyczą często osób mocno ze sobą związanych (małżeństwa, partnerstwa), ale i praca jak każde miejsce spotkań sprzyja nawiązywaniu bliższych relacji oraz romansów. Oczywiście pewien procent to zjawiska zdecydowanie negatywne, do których zalicza się molestowanie w miejscu pracy i "robienie kariery przez łóżko".

A skąd ten chłód?

Zdystansowane stosunki z szefem wynikają w dużej mierze z przyzwyczajeń wielu pracowników. - W polskim społeczeństwie panuje takie przekonanie, że z szefem trzeba być na Pan/Pani, ponieważ to służy efektywności pracy. Rzecz w tym, że tam, gdzie relacje są swobodniejsze i bardziej koleżeńskie, pracuje się lepiej i efektywniej. Inna sprawa, że wielu szefów pewniej czuje się na swoim stanowisku ograniczając relacje z podwładnymi do minimum – wyjaśnia Joanna Piec-Gajewska, ekspertk portalu Praca.pl.

Wielu pracowników woli wciąż zachować dystans do szefa. Boją się zdradzać szczegóły z życia prywatnego w obawie, że przełożony je wykorzysta w kontakcie służbowym. - Oczywiście są sytuacje, jak chociażby ciąża, kiedy swobodny kontakt i rozmowa z szefem i relacje przyjacielskie czy koleżeńskie zdecydowanie sprzyjają wzajemnemu zrozumieniu - dodaje Piec-Gajewska.


Sondaż portalu Praca.pl przeprowadzany był od 25 kwietnia do 5 maja, wzięło w nim udział 636 ankietowanych, użytkowników portalu.

mpj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane