• rozwiń

W poniedziałek Apple będzie siedem razy "tańszy". Kupujesz?

W poniedziałek Apple będzie siedem razy "tańszy". Kupujesz?
Foto: apple.com Foto: Cena jednej akcji Apple to ponad 600 dolarów

Apple jest najbardziej wartościową firmą na świecie. Wielu konsumentów używa i kocha produkty tej firmy. Z tego względu dla średnich inwestorów akcje amerykańskiego giganta są zbyt drogie, żeby nawet je dotknąć.

Watro zauważyć, że iPad Air z bezprzewodowym dostępem do internetu kosztuje mniej więcej 620

dolarów. To mniej niż jedna akcja Apple. To się może zmienić - twierdzi CNN Money.

Cena dużo niższa

W poniedziałek akcje Apple "spadną" formalnie z ponad 640 dolarów do 92,5 dolarów. Wszystko dlatego, że spółka zrobi coś, co nazywa się podziałem akcji. Wyda więcej akcji dla dotychczasowych inwestorów, w celu dostosowania jej ceny w dół.

Akcjonariusze otrzymają siedem akcji Apple za każdą jedną posiadaną. W efekcie jeden udział będzie kosztował jedną siódmą dzisiejszej ceny. Ważne - dla właścicieli akcji nic się nie zmienia. Po prostu mają więcej akcji, niż mieli po niższej cenie. Wartość inwestycji i wartość rynkowa Apple pozostaje taka sama.

Firmy, których cena jest warta więcej niż 100 dolarów często starają się podzielić ich liczbę, by przyciągnąć więcej inwestorów indywidualnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane