• rozwiń

Temat: Niemcy

W niemieckiej gospodarce powiało optymizmem. Indeks PMI rośnie

W niemieckiej gospodarce powiało optymizmem. Indeks PMI rośnie
Foto: PAP/EPA Foto: W niemieckim przemyśle powiało optymizmem

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics wyniósł w styczniu 2014 roku 56,3 pkt. wobec 54,3 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - w czwartek podano wstępne wyliczenia.

Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 54,6 pkt. Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

Minimalny wzrost w usługach

Natomiast indeks PMI określający koniunkturę w sektorze usług Niemiec wyniósł w styczniu 2014 roku 53,6 pkt. wobec 53,5 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - wynika ze wstępnych wyliczeń. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 54,0 pkt.

Ekonomiści spodziewają się, że w 2014 roku gospodarka przyspieszy. Rządowe prognozy mówią o wzroście na poziomie 1,7 proc.

Niemiecka gospodarka, jako jedna z nielicznych w złożonej z 18 członków strefie euro, nie weszła w recesję, choć otarła się o nią na początku 2013 roku, po czym zaczęła przyspieszać od drugiego kwartału.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane