• rozwiń

W Niemczech staną pociągi

W Niemczech staną pociągi
Foto: TVN24 Foto: Od środy dojdzie do opóźnień na niemieckich dworcach

Niemieccy kolejarze zapowiedzieli na środę ogólnokrajowy protest. W czwartek protestować mają maszyniści. Zapowiada się największy strajk państwowych kolei od 15 lat.

Szef przedsiębiorstwa Deutsche Bahn próbuje poprzez groźby zapobiec strajkowi, jednak związek kolejarzy nie ustępuje. Ich strajk zacznie się w środę i dotknie około pięć milionów pasażerów.

Niemieckie koleje państwowe spodziewają się długiego strajku w całym kraju, w którym uczestniczyć będzie około 28 tysięcy kolejarzy.

Żeby podtrzymać część ruchu kolejowego, kierownictwo kolei przewiduje wykorzystanie umiejętności 8 tysięcy pełnoetatowych urzędników. Nawet pracownicy administracji, którzy posiadają uprawnienie do prowadzenia pociągów, maja pomagać. W komunikacji podmiejskiej będą zastosowane autobusy.

Osobny strajk zapowiadają maszyniści. Ma się odbyć w czwartek i być ograniczony w czasie. Aby jednak uniemożliwić pracodawcom podjęcie kroków zapobiegawczych, godzinę rozpoczęcia strajku maszyniści podadzą na krótko przed samym jego rozpoczęciem. Związek zawodowy maszynistów GDL zapowiada, że akcja protestacyjna obejmie jedynie transport towarowy i nie zakłóci wakacyjnego ruchu pasażerskiego. GDL domaga się podwyżki płac o 31 proc.

mag/prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane