• rozwiń

W Londynie powstaje polski pub

W Londynie powstaje polski pub
Foto: TVN24 Foto: W Londynie powstaje polski pub

Polacy doczekali się... polskiego pubu w Londynie. Lokal ma zostać otwarty niebawem. Będzie nazywać się z angielska "The Belvedere", czyli po naszemu Belweder.

Wprawdzie w brytyjskich sklepach już od dawna można było znaleźć rodzime towary, z ogórkami kiszonymi i kiełbasą na czele, to dopiero teraz Polacy mieszkający w Londynie będą mogli rozkoszować się polskim piwem w polskim pubie. Lokal będzie serwował także inne trunki, wśród nich Żubrówkę i znaną już w Anglii wódkę Belweder, od której wziął nazwę.

Pub, który będzie również oferował polskie dania, jak bigos, pierogi, kiełbaski i placki ziemniaczane, otwiera duża sieć barów, klubów i restauracji Laurel. Belweder będzie miał wprawdzie na szyldzie angielską nazwę The Belvedere, ale nastawia się głównie na polską klientelę. Będzie się mieścił w zachodnim Londynie, przy głównej ulicy dzielnicy Acton, w której już od czasu wojny mieszka wielu Polaków. Może też liczyć na polskich studentów.

W pobliskiej dzielnicy Shepherd’s Bush, znanej z tego, że mieści się tam główna siedziba telewizji i radia BBC, otworzona została niedawno filia Wydziału Humanistycznego Uniwesytetu Łódzkiego, która będzie kształcić licznych zarobkujących w Londynie młodych Polaków. Również niedaleko, w sąsiedniej dzielnicy Hammersmith, mieści się działający od dziesięcioleci Polski Ośrodek Kulturalny POSK, z teatrem, restauracją, zarządem Polskiego Stowarzyszenia Kombatantów i drugą polską uczelnia, PUNO, czyli Polskim Uniwersytetem na Obczyźnie.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane