• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"W KRUS nie było nepotyzmu"

"W KRUS nie było nepotyzmu"
Foto: TVN24/Archiwum Foto: Minister rolnictwa Marek Sawicki zaprzecza zarzutom wobec byłego prezesa KRUS

Odwołany szef KRUS Roman Kwaśnicki nie złamał ustawy antykorupcyjnej ani nie kierował się nepotyzmem - uważa Marek Sawicki. - Został odwołany, bo popełnił błędy organizacyjno-administracyjne, a spokój i bezpieczeństwo tej instytucji jest najważniejsze - podkreślił w "Sygnałach Dnia" minister rolnictwa.

- Jest to zbyt poważna firma, którą czeka reforma - powiedział szef resortu rolnictwa o Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konsekwentnie także zaprzecza, że nominowanie Romana Kwaśnickiego na stanowisko szefa KRUS było błędem. - Przeprowadzone przeze mnie badania nie potwierdzają łamania ustawy antykorupcyjnej - dowodził w "Sygnałach Dnia".

Nepotyzm tak, ale już od dawna...

- Jeśli chodzi o tak mocno rozkręcony przez media nepotyzm, na 14 osób, bohaterów tych artykułów, okazuje się, że 9 osób to ludzie zatrudnieni już w latach 91-98 - zaznaczył Sawicki.

W radiowym wywiadzie minister odniósł się także do zarzutu, że Kwaśnicki ukrył swoja pracę dla prywatnej firmy. - Prezes Kwaśnicki jeszcze w marcu 2003 roku zrezygnował z zasiadania w organach rzeczonej spółki - oświadczył Sawicki.

KRUS pod lupą

Do kontroli w KRUS i w efekcie do dymisji jej prezesa doszło po artykule "Dziennika", w którym Romanowi Kwaśnickiemu zarzucono "zatajenie w oświadczeniu majątkowym faktu zasiadania w prywatnej spółce, tworzenie dobrze płatnych stanowisk dla swoich znajomych, niegospodarne decyzje oraz podróże prywatne za służbowe pieniądze". Były szef KRUS nie zgodził się z tymi zarzutami. CZYTAJ WIĘCEJ O STANOWISKU KWAŚNICKIEGO

JAK DOSZŁO DO DYMISJI

sm/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane