• rozwiń
  • WIG20 2214.74 +0.63%
  • WIG30 2515.87 +0.56%
  • WIG 58339.06 +0.33%
  • sWIG80 11531.71 -0.50%
  • mWIG40 3798.88 0.00%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:05

Dostosuj

W Krośnie zwalniają z huty szkła

W Krośnie zwalniają z huty szkła
Foto: TVN24 Foto: Huta Szkła Krosno rezygnuje z produkcji ręcznej?

Kolejnych ośmiuset pracowników straci pracę w Krośnieńskich Hutach Szkła. Informację o zwolnieniach grupowych ogłosiła w specjalnym komunikacie, zawiadamiając też o tych planach związki zawodowe.

Zdaniem szefa związku zawodowego pracowników KHS Jana Fiejdasza taka decyzja może oznaczać całkowite zaniechanie ręcznej produkcji szkła. Tydzień temu w zakładzie wygaszona została przedostatnia wanna i w tej chwili pracuje juz tylko jedna.

Na początku roku w hucie pracowało ponad 4 tysiące osób. Od stycznia prace w tym zakładzie straciło już około półtora tysiąca ludzi, teraz przygotowywana jest kolejna redukcja zatrudnienia. Wprawdzie część zwolnionych osób znalazło pracę, ale dla następnych urząd pracy w Krosnie nie będzie miał już ofert.

Kryzys w Krośnieńskich Hutach Szkła spowodował na początku roku wysoki kurs złotówki i załamanie się eksportu do Stanów Zjednoczonych. Kolejna przyczyna to według zarządu spółki wysokie koszty energii i zalew taniej produkcji z Chin. Teraz sytuacja jeszcze się pogorszyła.

Na poniedziałek zapowiedziano spotkanie zarządu firmy ze związkowcami.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane