• rozwiń

W Krakowie tanio nie wypoczniesz

W Krakowie tanio nie wypoczniesz
Foto: sxc.hu Foto: Polska zdaniem analityków jest mało atrakcyjnym krajem dla turystów

Z miesiąca na miesiąc rosną ceny noclegów w stolicy Małopolski. Gdy cała Europa obniża stawki za hotele, w czerwcu pokój z widokiem na Wawel kosztował średnio 10 procent więcej, niż miesiąc wcześniej.

Jak sprawdził "Dziennik Gazeta Prawna", Kraków jest - patrząc

Podwyżka cen w Krakowie wynika z wprowadzenia przez hotelarzy letniego cennika. W innych miastach zostały zmienione już w kwietniu i maju. Kraków wstrzymał się z decyzją w związku z powodzią.

Andrzej Szafrański, analityk rynku hotelowego

pod kątem noclegów - najdroższym miastem w Polsce. Nocleg w niezłym hotelu w mieście Grzegorza Turnaua i Zbigniewa Preisnera w maju kosztował około 85 euro (ponad 350 zł). Dzisiaj na taki sam pokój wydamy 94 euro (prawie 390 zł).

Za taki sam standard w Warszawie czy Poznaniu zapłacimy około 75 euro (310 zł).

- Podwyżka cen w Krakowie wynika z wprowadzenia przez hotelarzy letniego cennika. W innych miastach zostały zmienione już w kwietniu i maju. Kraków wstrzymał się z decyzją w związku z powodzią - mówi "DGP" Andrzej Szafrański, analityk rynku hotelowego.

Się cenią

Według Pameli Kayser z firmy Tivago, autora raportu o cenach hoteli, wysokie ceny w Krakowie pokazują, jak miasto wysoko ocenia swoją wartość.

- To przecież jedyne polskie miasto umieszczane co miesiąc w międzynarodowym indeksie, który zawiera średnie ceny noclegów w 50 najpopularniejszych metropoliach Europy - mówi.

W przyszłości można spodziewać się dalszego wzrostu cen w całej Polsce, te są bowiem znacznie niższe niż w Europie.

sm//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane