• rozwiń
  • WIG20 2218.05 -0.53%
  • WIG30 2520.67 -0.43%
  • WIG 58663.33 -0.32%
  • sWIG80 11603.84 -0.01%
  • mWIG40 3797.27 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:44

Dostosuj

W internecie taniej i bez granic

W internecie taniej i bez granic
Foto: TVN24.pl Foto: Zakupy w sieci jeszcze taniej

Dobra wiadomość dla klientów sklepów internetowych. Towary sprzedawane przez internet mogą być jeszcze tańsze i, co nie mniej ważne, bardziej dostępne bez względu na granice państw, informuje "Rzeczpospolita".

Od czerwca, za sprawą regulacji przyjętych przez Komisję Europejską, sklepy online i normalne placówki handlowe muszą być przez producentów i dystrybutorów obsługiwane w ten sam sposób.

Dotychczas często dochodziło do przypadków zawyżania cen hurtowych dla handlowców sprzedających w internecie. Jako przyczynę podawano niższe, niż w przypadku sklepów tradycyjnych, koszty. Te praktyki miały niejako wyrównać szanse obu konkurentom.

Od czerwca zawyżanie cen dla internetowych sprzedawców będzie nielegalne. Producenci i dystrybutorzy będą musieli traktować sklepy internetowe tak samo jak

tradycyjne sklepy.

W efekcie może to oznaczać dalszy spadek cen w tych pierwszych sklepach.

Sklepy bez granic

Co nie mniej ważne, Unia Europejska postanowiła, że wszyscy mieszkańcy UE będą mogli dokonywać zakupów bez przeszkód nawet wtedy, gdy sklep, z którego korzystają, operuje z innego niż ich kraju zamieszkania.

Do tej pory zdarzały się przypadki, przypomina "Rz", w których zagraniczne sklepy internetowe przekierowywały polskich klientów do polskich odpowiedników sklepów albo wręcz przerywały transakcję.

Za kilka tygodni takie sytuacje będą niemożliwe.

mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane