• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

W HSBC manipulowano kursami? Bank zabezpiecza pieniądze na ugodę

W HSBC manipulowano kursami? Bank zabezpiecza pieniądze na ugodę
Foto: hsbc.com Foto: HSBC manipulował kursami walutowymi?

HSBC, czyli jeden z największych na świecie holdingów finansowych poinformował, że zabezpieczył 378 mln dolarów na ewentualne koszty związane z trwającymi śledztwami m.in. brytyjskiego nadzoru finansowego. Decyzja banku ma związek toczącymi postępowaniami ws. manipulacji w handlu na rynku walutowym.

Śledztwa w sprawie rzekomych oszustw na rynku walutowym prowadzi jednocześnie kilku krajowych regulatorów finansowych. Wśród nich jest m.in. brytyjski nadzór, który zarzuca kilku bankom na całym świecie, że manipulowały kursami przy handlu walutami. Ich pracownicy mieli kontaktować się z traderami z innych instytucji, aby omówić planowane transakcje. A to wpływało na kursy walut, którymi obracały instytucje.

Dobrowolny krok

Władze HSBC poinformowały dziś, że zabezpieczyły 378 mln dolarów na pokrycie ewentualnych kosztów trwającego postępowania.  - Pomimo rosnących oczekiwań ze strony nadzorów finansowych jesteśmy przekonani, że nasz model biznesowy pozostaje zrównoważony - twierdzi Stuart Gulliver, szef HSBC.

Na podobny krok zdecydował się w zeszłym tygodniu zdecydował się m.in. Barclays, który zabezpieczył kolejne 800 mln dolarów, czy Citigroup, która na ugodę zarezerwowała już łącznie ponad 1,5 mld dolarów.

Nie tylko HSBC

W śledztwie podejrzane są również inne banki. Wśród nich są m.in. JP Morgan Chase, UBS, RBS i Deutsche Bank.

Wszystkie instytucje mogą być zainteresowane wspólnym zawarciem ugody, bo to zmniejszyłoby ilość złych informacji, które z punktu widzenia inwestorów giełdowych mogą być bardzo kosztowne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane