• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

W Ferguson wrze, kobiety to dobra inwestycja. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP Foto: Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Niespokojnie w Ferguson. Ława przysięgłych hrabstwa St. Louis w stanie Missouri uznała, że nie ma podstaw, by oskarżyć białego policjanta Darrena Wilsona. W sierpniu zastrzelił on czarnoskórego 18-latka Michaela Browna. W Ferguson natychmiast wybuchły zamieszki.

W poniedziałek wieczorem podczas konferencji prasowej, dotyczącej sprawy Michaela Browna, prokurator hrabstwa St. Louis Robert McCulloch poinformował, że po dwóch dniach obrad 12-osobowa wielka ława uznała, iż "nie istnieje żadna prawdopodobna przyczyna, by postawić policjanta Wilsona w stan oskarżenia". Według ławy policjant strzelając do 18-letniego Browna działał w samoobronie i nie przekroczył swych uprawnień.

Po podaniu tej informacji w Ferguson wybuchły zamieszki. Ich przebieg relacjonujemy w TVN24 Biznes i Świat.

Papież Franciszek przemówi w Strasburgu

Papież wygłosi przemówienie w Parlamencie Europejskim. Głównymi tematami mają być imigracja oraz  sprawiedliwa gospodarka.

Dzisiaj także o tym, jak Litwa uzbroi Ukrainę oraz wyszkoli żołnierzy. Czy Polska też aktywnie włączy się w system dostaw sprzętu?

Inwestuj w kobiety

Według raportu firmy Goldman Sachs z lutego 2014 roku, inwestowanie w kobiety i dziewczęta jest dla gospodarek świata najbardziej opłacalną inwestycją.

Kobiety, o wiele chętniej niż mężczyźni przeznaczają swe dochody na zakup dóbr i usług mających wpływ na polepszenie warunków życia ich rodziny a tym samym – pośrednio - społeczeństwa.

Zdając sobie sprawę z potencjalnych korzyści jakie mogą wyniknąć ze zwiększenia ilości pracujących kobiet, politycy i ekonomiści wciąż szukają nowych rozwiązań; jednym z nich jest wola inwestowania w kobiety zarządzające małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Jest ich nadal niewiele - zaledwie 1/3 legalnie działających przedsiębiorstw świata zarządzanych jest przez kobiety, które nieustająco stykają się z problemami typu brak dostępu do wykształcenia, infrastruktury czy bariery kulturowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane