• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

W Cannes Amerykanie zaciskają pasa

W Cannes Amerykanie zaciskają pasa
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Cannes cierpi z powodu słabego dolara

Światowy kryzys na rynkach finansowych dotarł nawet do francuskiego Cannes, gdzie ruszył właśnie 61. międzynarodowy festiwal filmowy. Przedsiębiorcy w tym mieście twierdzą, że słaby dolar zmusza amerykańskich gości do zaciskania pasa.

Oko w oko ze światowym kryzysem gospodarczym stanęli ci, którzy się tego najmniej spodziewali. Słaby dolar mocno odczuło wielu przedsiębiorców w Cannes, zarówno z dużego jak i małego biznesu.

- Niezaprzeczalnie, stosunek dolara do euro jest niekorzystny również dla nas. Amerykanie muszą się liczyć z większymi kosztami związanymi z podróżą do Europy. Udział w festiwalu jest droższy o 30 procent w stosunku do roku poprzedniego - mówi Pascal Brun, szef Mecistic Barriere Hotel. Manager luksusowego hotelu dodał, że goście zza oceanu nadal przyjeżdżają w celach służbowych, jednak zapraszają już o wiele mniej gości na organizowane przyjęcia.
- Jest oczywiste, że catering, napoje i ogólnie organizatorzy bankietów najbardziej ucierpieli na słabnącym dolarze. Amerykanie muszą być w Cannes obecni. Muszą się pokazać, muszą tu pracować, ale pieniądze wydają już inaczej - podkreślił.

Cannes cierpi na słabym dolarze

Sklepy w Cannes przygotowały się na przyjęcie tysięcy dziennikarzy i turystów. Niektórzy nie przejmują się kryzysem twierdząc, że ich marka jest wystarczająco mocna, by na siebie zarobić. Finansowe problemy, choć odczuli je zarówno goście z Ameryki jak i przedsiębiorcy z Europy, nie popsuły na szczęście atmosfery w cannes. Festiwal - choć kosztuje drożej - jednak zorganizowano co nie udało się zeszłej wiosny.

mpj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane