• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

W Budapeszcie z opóźnieniem

W Budapeszcie z opóźnieniem
Foto: sxc.hu Foto: Wraca koszmar podróżujących na Węgry

Związkowcy z budapeszteńskiego lotniska międzynarodowego Ferihegy wznowili strajk, zawieszony przed Bożym Narodzeniem. Podróżni muszą liczyć się z odwołaniem wielu lotów.

"Kontynuujemy strajk, który będzie obejmować oba terminale lotniska Ferihegy" - zapowiedziały związki zawodowe pracowników transportu lotniczego.

Związkowcy, którzy domagają się nowego układu zbiorowego oraz odstąpienia od programu restrukturyzacji, rozpoczęły strajk 10 grudnia i zawiesiły go 22 grudnia. Negocjacje związkowców z pracodawcą nie przyniosły rezultatu.

Paraliż może być całkowity

- Pasażerowie powinni się liczyć z opóźnieniami w lotach, gdyż najprawdopodobniej do strajku przyłączą się pracownicy kontroli pasażerskiej - powiedział rzecznik lotniska Domokos Szollar. Dodał, że jeden z dwóch terminali został już zamknięty z powodu strajku.

Poinformował też, że około 40 pracowników greckich, zatrudnionych na Ferihegy w miejsce strajkujących, już wróciło do Grecji, ale mają "bilet powrotny, by ewentualnie podjąć pracę na lotnisku w Budapeszcie".

W czasie trwania strajku codziennie odwoływano dziesiątki lotów.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane