• rozwiń
  • WIG20 2325.16 +2.13%
  • WIG30 2669.62 +2.08%
  • WIG 59936.46 +1.83%
  • sWIG80 11642.53 +0.69%
  • mWIG40 4064.68 +1.34%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

W Barcelonie rodzi się przyszłość telefonii

- Głos odchodzi w przeszłość. Przyszłością jest przesył danych - zapowiada na barcelońskiej konferencji Mobile World Congress Ben Verwaayen, prezes Alcatel - Lucent. I zastanawia się, kto będzie głównym graczem w tej branży.

Na barcelońskiej konferencji Mobile World Congress producenci z branży telekomunikacyjnej prezentują najnowsze technologie sektora. I choć wszystkie są oszałamiające, to najbardziej chyba ta, o której mówi TVN CNBC Biznes Ben Verwaayen, prezes światowego giganta: Alcatel - Lucent

- Przechodzimy ze świata komunikacji głosowej do świata przesyłu danych, które mają być dostępne w rozmaitych typach usług. Na wystawie można oglądać coś, co nazywa się rozszerzoną rzeczywistością. Kierujesz kamerę na jakiś obiekt i od razu otrzymujesz z sieci informacje na jego temat. Kierujesz ją na dom i od razu wiesz, ile kosztuje i kiedy można go kupić. Wszystkie te usługi wymagają olbrzymiej przepustowości internetu - a to oznacza nowe sieci telekomunikacyjne, i nowy rynek dla nas - mówi Verwaayen

Prezes Alcatel-Lucent dodaje, że europejskie i amerykańskie firmy telekomunikacyjne muszą liczyć się z rosnącą konkurencją z Chin i brać pod uwagę coraz większą obecność firm z tego kraju w swoich strategiach biznesowych.
- To prawda - chińscy producenci i dystrybutorzy znacznie zmienili rynek. Dlatego trzeba się temu przyglądać i brać to pod uwagę budując strategię firmy. Nie można z pewnością ich kopiować. Na rynku musi panować zróżnicowanie - twierdzi Ben Verwaayen.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane