• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Bitcoin

W Australii zapłacisz za dom bitcoinami. Ukłon w stronę Chińczyków

Tajemniczy twórca, wielkie zarobki, duże rozczarowanie. Oto historia bitcoinów Odtwórz: Tajemniczy twórca, wielkie zarobki, duże rozczarowanie. Oto historia bitcoinów
Tajemniczy twórca, wielkie zarobki, duże rozczarowanie. Oto historia bitcoinów "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Forsyth Real Estate, firma z Sydney pośrednicząca w handlu nieruchomościami, zdecydowała się zaakceptować wirtualną walutę bitcoin jako jedną z form płatności. Ma to przede wszystkim przyciągnąć kupców z Chin, który stali się największymi inwestorami na rynku nieruchomości na kontynencie.

Forsyth to pierwszy pośrednik nieruchomości z Australii, który zaakceptował płatności wirtualna walutą.

- Jest to tańsze i łatwiejsze, odbywa się bez opłat i kosztów jak w przypadku tradycyjnych form płatności takich takich jak przelewy bankowe - powiedziała rzeczniczka firmy Hayley Johnston.

- Zdecydowaliśmy się na bitcoiny z powodu napływu wielu potencjalnych zagranicznych nabywców. Chcemy, aby to było proste jak to tylko możliwe, zwłaszcza dla chińskich inwestorów - dodała.

Chińscy kupcy, którzy stanowią ponad połowę klientów Forsyth, wyprzedzili już Amerykanów i stali się największymi inwestorami na rynku nieruchomości w Australii.

Bitcoin w Chinach jest bardzo popularnym instrumentem inwestycyjnym. Właśnie w tym kraju notuje się największy obrót tą wirtualną walutą.

Czym jest Bitcoin

Bitcoin to wirtualna waluta pomysłu anonimowej osoby kryjącej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, która po raz pierwszy wprowadziła ją do obiegu w 2009 r.

W praktyce jest to darmowy program komputerowy, po którego instalacji użytkownik otrzymuje własny adres, tzw. wirtualny portfel.

Aby go napełnić, użytkownik musi wysłać trochę prawdziwej gotówki na numer otrzymany przy instalacji programu lub wykonać pracę, za którą będzie wynagrodzony właśnie w cyfrowej walucie. Globalna liczba bitcoinów na świecie jest ograniczona do 21 milionów, co ma na celu utrzymanie ich wartości.

Kontrowersje

Bitmonety wzbudzają wiele kontrowersji. Transakcje, które są przeprowadzane z ich użyciem są anonimowe. Dlatego walutą szybko zainteresowali się hakerzy.

Firma Mt. Gox z siedzibą w Tokio, swego czasu największa na świecie giełda obsługująca transakcje wirtualną walutą bitcoin, wystąpiła pod koniec lutego w o ochronę przed wierzycielami. W wyniku ataków hakerskich straciła bitcoiny wartości prawie pół mld USD.

Według ekonomisty Nouriela Roubiniego bitmoneta to narzędzie w rękach przestępców, kiepski środek przechowywania bogactwa i jeden wielki przekręt finansowy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane