• rozwiń
  • WIG20 2339.95 -0.17%
  • WIG30 2676.10 -0.19%
  • WIG 60999.81 +0.16%
  • sWIG80 11968.05 +0.33%
  • mWIG40 4053.95 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:13

Dostosuj

"W Anglii pracy nie znajdziecie"

"W Anglii pracy nie znajdziecie"
Foto: TVN24 Foto: Wielka Brytania nie daje już pracy

- Węgrzy powinni się zastanowić dwa razy, zanim w poszukiwaniu pracy wyjadą do Wielkiej Brytanii - ostrzegło w czwartek węgierskie ministerstwo spraw zagranicznych. Według resortu, szanse na znalezienie pracy na Wyspach wynoszą zero.

- Ministerstwo spraw zagranicznych zaleca, aby wszystkie osoby, które chcą wyjechać do Wielkiej Brytanii w celu znalezienia pracy, starannie rozważyły swoje plany, ponieważ światowy kryzys gospodarczy dotknął ją mocniej niż inne kraje UE - oświadczył rzecznik ministerstwa Lajos Szelestey. Węgierski MSZ podkreśla, że rośnie liczba Węgrów, którzy szukają pomocy w powrocie do domu w swojej ambasadzie w Londynie, ponieważ stracili pracę lub nie mogą jej znaleźć

Pojedziesz - pożałujesz

Resort uważa, że obecnie szanse znalezienia pracy w Wielkiej Brytanii "spadły do zera" i coraz więcej pracodawców nie wypłaca pełnych pensji lub w inny sposób narusza warunki umów z pracownikami.

- Znaczna większość pracodawców w Wielkiej Brytanii w pełni przestrzega prawa i honoruje umowy z pracownikami - ripostuje brytyjska ambasada w Budapeszcie.

Raj utracony

Od czasu przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 roku ośmiu nowych krajów z Europy Wschodniej wielu ich mieszkańców przeniosło się do Europy Zachodniej, zwłaszcza do Wielkiej Brytanii, w poszukiwaniu wyższych zarobków i lepszego życia. Te jednak znaleźć jest coraz trudniej. Brytyjska gospodarka zmniejszyła się w ostatnim kwartale 2008 roku o 1,5 proc. To największy spadek od 1980 roku.

mkg/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane