• rozwiń
  • WIG20 2175.31 +0.49%
  • WIG30 2462.47 +0.45%
  • WIG 57269.36 +0.43%
  • sWIG80 11469.35 +0.18%
  • mWIG40 3648.01 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:20

Dostosuj

Volkswagen zbuduje w Polsce fabrykę craftera?

Volkswagen zbuduje w Polsce fabrykę craftera?
Foto: Volkswagen Poznań Foto: Volkswagen decyduje się na przeniesienie fabryki do Polski m.in ze względu na korzystniejsze warunki finansowe

Volkswagen myśli o zbudowaniu w Polsce fabryki, w której powstawałby duży samochód dostawczy crafter – podała, powołując się na nieoficjalne źródła, agencja Reutera. Wcześniej wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiadał, że jeszcze w grudniu "gracz z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego" ma złożyć deklarację w sprawie zbudowania w Polsce nowej fabryki.

"Montowanie pojazdów w Polsce pozwoliłoby niemieckiej grupie, która obecnie produkuje samochody użytkowe Caddy i T5 pod Poznaniem, znacząco ograniczyć koszty produkcji" - podała w depeszy agencja.

Według Reutera Volkswagen rozpatrywał uruchomienie nowych zakładów produkujących craftera w wielu krajach, zbliża się bowiem koniec umowy o współpracy z Daimlerem, który budował craftera w Niemczech od 2005 roku, ale zdecydował się na Polskę m.in. z powodu niższych kosztów. Reuters podaje, że koszty pracy w przemyśle w Polsce wynosi 6,65 euro na godzinę.

Crafter - następca volkswagena LT

Po wypowiedzi wicepremiera Piechocińskiego, "Puls Biznesu" spekulował, że może chodzić właśnie o Volkswagena. Według gazety nowa fabryka mogłaby kosztować 1 mld euro i dać zatrudnienie 3 tys. osób.

Crafter to duże samochody dostawcze oraz lekkie ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej do 5 ton, zastąpił volkswagena LT. Produkowany jest od 2006 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane