• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Volkswagen wzywa do warsztatu

Volkswagen wzywa do warsztatu
Foto: wikipedia.org Foto: Jetta to największy przebój Volkswagena na amerykańskim rynku

Kolejny wielki producent samochodów wzywa właścicieli setek tysięcy swych pojazdów do naprawy. Tym razem problem dotknął auta niemieckiego Volkswagena, sprzedane w USA i Kanadzie. Wada jest groźna, bo istnieje niebezpieczeństwo pożaru auta - choć takiego wypadku jeszcze nie odnotowano.

Jak podano, w europejskich pojazdach problem nie występuje. Usterka dotyczy wyłącznie 2,5-litrowego silnika benzynowego, używanego do napędu modeli Golf, Jetta, Jetta Kombi oraz New Beetle. Problem dotyka wyłącznie aut pochodzących z meksykańskiej fabryki VW. Do naprawy wezwano właścicieli pojazdów wyprodukowanych tam po 2006 roku.

Przewód paliwowy został w tej jednostce napędowej tak poprowadzony, że wibracje innych elementów mogą doprowadzić do jego przetarcia - i w efekcie wycieku paliwa oraz pożaru pojazdu. - Jak dotąd nie zanotowano takiego przypadku - zapewnia jednak rzecznik VW.

Volkswagen jest kolejnym koncernem motoryzacyjnym, który w ostatnich miesiącach musiał ogłosić akcję naprawy wyprodukowanych przez siebie aut. Najgłośniejsze problemy dotyczyły japońskiej Toyoty, która musiała wezwać do naprawy ponad 16 milionów pojazdów.

Podobne problemy dotykają jednak większość producentów - od koreańskich Hyundaia, przez Nissana, po BMW, a nawet Rolls-Royce'a.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane