• rozwiń

Volkswagen i Porsche na wspólnej drodze

Rada Nadzorcza Volkswagena zgodziła się na zakup 49,9 procent akcji producenta aut sportowych Porsche. Zaakceptowała też ewentualne połączenie Volkswagena z Porsche SE, czyli macierzystą spółką Porsche. Także władze Porsche zaakceptowały transakcję.

W wydanym oświadczeniu Volkswagen powtórzył, że zamierza zakupić udziały w Porsche do końca tego roku, a w roku 2011 połączyć się z Porsche SE. Finansowe szczegóły transakcji nie są znane, ale 20 października Volkswagen podawał, że za 49,9 procent akcji Porsche zapłaci 3,9 miliarda euro.

Także władze Porsche zaakceptowały porozumienie. W wydanym przez nie oświadczeniu stwierdzono, że transakcja będzie "ważnym krokiem na drodze do integracji obu koncernów, która powinna dokonać się w 2011 roku".

Kolejnym ważnym krokiem ku połączeniu firm będzie głosowanie nowej emisji akcji uprzywilejowanych przez udziałowców Volkswagena - a to stanie się 3 grudnia.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane