• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Vision Express musi zapłacić 360 tys. zł kary. Sąd podtrzymał decyzję UOKiK

Vision Express musi zapłacić 360 tys. zł kary. Sąd podtrzymał decyzję UOKiK
Foto: sxc.hu Foto: Produkt nie musi być w nienaruszonym stanie, aby można było go zwrócić - stwierdził UOKiK

Sklepom internetowym nie wolno zastrzegać, że odstąpienie od umowy jest możliwe tylko gdy zwracany towar jest nieużywany oraz w oryginalnym i nienaruszonym stanie - przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. I informuje, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję UOKiK ws. sklepu internetowego Vision Express.

Wyrok sądu dotyczy decyzji UOKiK z sierpnia 2012 roku. Wówczas urząd orzekł, że "w regulaminie sklepu internetowego Vision Express znalazły się postanowienia niezgodne z prawem i naruszające

interesy konsumentów".

Nie tylko nieużywany

UOKiK stwierdził, iż "przedsiębiorca zastrzegał m.in., że odstępując od umowy klient mógł zwrócić tylko produkt nieużywany, w oryginalnym i nienaruszonym stanie".

"Kupując przez internet, konsument nie ma możliwości obejrzenia i sprawdzenia produktu przed zawarciem transakcji. Dlatego ma prawo to zrobić po odebraniu przedmiotu – w ramach tzw. zwykłego zarządu. Oznacza to, że można otworzyć opakowanie, aby przymierzyć okulary lub sprawdzić, czy dostarczono soczewki o odpowiedniej mocy. W takiej sytuacji nie traci prawa do odstąpienia od umowy" - informuje UOKiK.

Łączna kara nałożona na Vision Express wyniosła ponad 360 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny. Przedsiębiorcy przysługuje apelacja - zaznacza UOKiK.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane