• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Visa znów zabiera za dużo

Visa znów zabiera za dużo
Foto: TVN CNBC Biznes/sxc.hu Foto: Korzystasz z kart Visa? Sprawdź wyciąg...

Posiadacze kart Visa - znów mogą czasowo nie mieć swoich pieniędzy. Visa po raz drugi w ciągu zaledwie kilku miesięcy ma problemy z prawidłowym rozliczeniem transakcji - donosi portal Bankier.pl. Znów trzeba pilnie sprawdzać wyciągi bankowe, choć i Visa i banki zapewniają, że już korygują błędy.

Według portalu Bankier.pl kłopoty z rozliczaniem transakcji rozpoczęły się już w ubiegły czwartek. Problemy polegają na tym, że np. ta sama transakcja jest kilkakrotnie księgowana na koncie. Informację na temat awarii potwierdził portalowi polski oddział tej organizacji.

Tym razem skala problemu była znacząco mniejsza niż poprzednim razem. To już drugi taki przypadek w tym roku. (CZYTAJ WIĘCEJ) Wygląda jednak, że po styczniowych doświadczeniach tym razem polskie banki były przygotowane na podobne kłopoty.

"Problem namierzony i naprawiany"

Visa w większości przypadków zwraca pieniądze nawet bez składania reklamacji przez poszkodowanego klienta. Jednak banki mają pretensje do wydawcy kart, że z opóźnieniem informuje o swoich kłopotach. Całe niezadowolenie klientów spada bowiem właśnie na banki, które na prawidłowość rozliczania transakcji przez Visę nie mają wpływu.

- Przepraszamy wszystkich klientów, ale jednocześnie przypominam, że wina nie leży po stronie banków. Nie mniej jednak banki będą ponosić pełną odpowiedzialność: to banki mają umowy podpisane z klientami, a nie Visa - mówi Regimiusz Kaszubski, dyrektor Związku Banków Polskich

Nikt z przedstawicieli Visy nie chciał wystąpić przed kamerą. W oświadczeniu operator kart płatniczych zapewnia tylko, że problem został niezwłocznie odnotowany i obecnie we współpracy z bankami korygowane są błędy w zapisie transakcji, a użytkownicy kart płatniczych w przypadku problemów proszeni są o skontaktowanie się ze swoimi bankami.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane