• rozwiń

Używane nie schodzą

Używane nie schodzą
Foto: TVN24 Foto: Taki widak coraz rzadszy?

Polacy sprowadzają do Polski coraz mniej używanych samochodów. W ciągu 11 miesięcy przywieziono ich do Polski o 1/3 mniej niż przed rokiem - pisze "Rzeczpospolita".

W czasie 11 pierwszym miesięcy tego roku sprowadzono do Polski 647,7 tys. używanych aut, czyli o 32 proc. mniej niz rok wcześniej - wynika z danych zgromadzonych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, cytowanych przez gazetę.

W samym listopadzie import wyniósł 54,3 tys. samochodów, o jedną piątą mniej niż miesiąc wcześniej i ponad 15 proc. mniej niż rok temu.

W zdecydowany sposób zmalała ilość aut sprowadzanych spoza UE, w tym z USA. Listopadowy wynik 1009 samochodów jest najsłabszy od początku roku.

Według Samaru największą część rynku dalej stanowią auta mające od pięciu do dziesięciu lat - to 46,6 proc. wszystkich sprowadzanych pojazdów. Przybyło samochodów najmłodszych, natomiast udział najstarszych, mających powyżej dziesięciu lat, zmalał poniżej 42 proc.

mtom/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane