• rozwiń

Użytkownicy iPada na widelcu

Użytkownicy iPada na widelcu
Foto: Apple Foto: Dane użytkowników iPada wyciekły z sieci AT&T

Haker zdołał wykraść dane 114 tysięcy amerykańskich użytkowników iPada firmy Apple. Wśród ofiar są liczni prominenci, którzy nabyli lub otrzymali urządzenie zaraz po jego premierze - w tym burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg.

Jak donosi specjalistyczny serwis Valleywag, ukradziono dane użytkowników, którzy swe urządzenie z internetem łączą za pośrednictwem operatora telekomunikacyjnego AT&T. Serwis podaje, że oprócz Bloomberga na liście jest też sekretarz Białego DomuRahm Emanuel, szefowa "New York Timesa" Janet Robinson, producent filmowy Harvey Weinstein , a także pracownicy Pentagonu, Kongresu, NASA i banków z Wall Street. Zestaw określono jako "najbardziej wyjątkowy zestaw adresów emailowych na świecie"

Sprawcą kradzieży jest grupa hakerów ukrywająca się pod pseudonimem Goatse Security, który wykorzystał lukę w zabezpieczeniach serwerów AT&T. Dane składają się z imienia i nazwiska, numeru identyfikacyjnego używanego w sieci operatora. Luka została załatana już kilka dni temu, ale użytkownicy byli nieświadomi wycieku ich danych aż do ujawnienia sprawy w mediach.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane