• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Uwolnił ceny prądu, teraz sam jest "wolny"...

Uwolnił ceny prądu, teraz sam jest "wolny"...
Foto: TVN24 Foto: Adam Szafrański nie jest juz prezesem URE

Jak dowiedziała się TVN CNBC Biznes, Jarosław Kaczyński podpisał decyzję o odwołaniu Adama Szafrańskiego. Prezes URE zasłynął ostatnio decyzją o uwolnieniu cen prądu, która przyniesie prawdopodobnie podwyżkę cen energii elektrycznej.

Nieznane są powody dymisji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. On sam był decyzją premiera wyraźnie zaskoczony, ale odmówił komentarza. Adam Szafrański w sierpniu tego roku zastąpił Leszka Juchniewicza, piastującego to stanowisko od ponad 10 lat.


Dr Adam Szafrański jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzował się na Wydziale Prawa i Administracji. Pracował naukowo w Zakładzie Prawa Administracyjnego Porównawczego i Gospodarczego oraz Zakładzie Praw Człowieka UW. Studiował także na Uniwersytecie w Ratyzbonie. Pracował też w kancelariach prawnych oraz w Biurze Analiz Sejmowych jako ekspert ds. legislacji.


Kilka dni temu Urząd Regulacji Energetyki zdecydował o całkowitym uwolnieniu cen prądu z początkiem roku 2008. Firmy energetyczne posiadające koncesję na obrót energią są zwolnione z obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf dla energii elektrycznej. Do tej pory, za pomocą taryf, URE kontrolował czy ceny energii elektrycznej nie są zbyt wysokie.

Decyzja zaowocuje prawdopodobnie podwyżką ceny prądu. Pesymiści zakładają nawet 15-proc. wzrost, ale zakłady energetyczne uspokajają, że będzie to zaledwie kilka procent.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane