• rozwiń
  • WIG20 2182.25 +0.31%
  • WIG30 2512.36 +0.50%
  • WIG 56530.92 +0.38%
  • sWIG80 11468.50 -0.72%
  • mWIG40 3920.71 +1.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:24

Dostosuj

Uważaj! Protest na granicach

Uważaj! Protest na granicach
Foto: Archiwum Foto: Protesty na lotnisku i przejściach granicznych

We wtorek, na warszawskim lotnisku im. Chopina, a także na przejściach granicznych w Dorohusku i w Medyce ma się odbyć trzygodzinna akcja protestacyjna związków zawodowych służb mundurowych. Strażnicy graniczni będą bardzo metodycznie i powoli wykonywać swoje obowiązki. Protest jest spowodowany brakiem podwyżek dla wszystkich formacji mundurowych.

Na stołecznym lotnisku protest Straży Granicznej rozpocznie się o godzinie dziewiątej rano. Rzecznik lotniska Przemysław Przybylski zapewniał, że wszystkie przyloty i odloty będą obywały się zgodnie z planem. - Sugerujemy pasażerom udającym się w podróż, aby przyjechali na lotnisko znacznie wcześniej, tak aby mieli wystarczająco więcej czasu na kontrolę bezpieczeństwa i paszportową, która tego dnia może być wydłużona - dodał.

W samo południe rozpocznie się także trzygodzinny protest i akcja informacyjna na drogowych przejściach granicznych w Dorohusku (woj. lubelskie) i w Medyce (woj. podkarpackie). Pogranicznicy będą skrupulatnie i szczegółowo sprawdzać osoby i pojazdy przekraczające granicę.

Reakcja na expose Tuska

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych zrzeszająca związki zawodowe policjantów, strażaków, strażników granicznych, a także funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa 19 grudnia powołała ogólnopolski komitet protestacyjny. Była to reakcja na expose premiera Donalda Tuska, który zapowiedział podwyżki uposażeń tylko dla żołnierzy i policjantów - po ok. 300 zł brutto od 1 lipca 2012 r.

Przepisy zabraniają funkcjonariuszom służb mundurowych strajkować. Nie zabraniają za to podejmowania akcji protestacyjnych w różnych formach, jak np. oflagowanie komend i posterunków, prowadzenie tzw. strajku włoskiego czy też uczestniczenie w pikietach.

olsz/fac/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane