• rozwiń
  • WIG20 2256.13 +0.03%
  • WIG30 2555.59 +0.15%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:13

Dostosuj

Uwaga! W piątek kolejny strajk na Okęciu

Uwaga! W piątek kolejny strajk na Okęciu
Foto: TVN24 Foto: Strajk personelu na Ok?ciu

- W piątek planowany jest dwugodzinny strajk ostrzegawczy Związku Zawodowego Personelu Pokładowego w PLL LOT - poinformowała przewodnicząca związku Elwira Niemiec. Strajk ma być przeprowadzony na warszawskim lotnisku "Okęcie" i być może także w innych portach lotniczych w kraju.

- Jesteśmy w sporze zbiorowym z pracodawcą od sierpnia ubiegłego roku, próbujemy dojść do porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń personelu pokładowego - powiedziała Niemiec.

Jej zdaniem, w ciągu kilku ostatnich lat personel pokładowy znacznie zwiększył swoją wydajność, czemu nie towarzyszył wzrost wynagrodzeń.

W środę odbyło się spotkanie mediacyjne, na którym zarząd zaproponował podwyżki w łącznej wysokości 3 mln 600 tys. zł. Z kolei związki chciały 14 mln zł, co oznaczałoby wzrost płac o 30 proc.

- Wobec braku porozumienia ZZPP zdecydował się na strajk ostrzegawczy - poinformowała Niemiec.

Rzecznik prasowy PLL LOT Wojciech Kądziołka nie chciał komentować tej zapowiedzi.

Strajkowali już w środę

Wcześniej pracownicy Lot Ground Services, firmy zajmującej się odprawami biletowo-bagażowymi, odprawami tranzytowymi oraz dowożeniem pasażerów autobusami do samolotów, strajkowali w środę w godzinach 6.00-8.00.

W wyniku protestu odwołano pięć lotów, a 21 było opóźnionych. Strajk dotyczył lotów PLL LOT, Eurolotu i Centralwings.

- Strajk pracowników LGS był efektem braku porozumienia między związkami zawodowymi a zarządem spółki, między innymi w sprawach płacowych - powiedziała Agnieszka Pęksa z LGS.

Jak poinformował PLL LOT, w trakcie strajku samoloty przylatujące do Warszawy były obsługiwane przez firmę WAS, konkurencyjną wobec LGS.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane