• rozwiń

Uwaga na szkło w ptasim mleczku!

Uwaga na szkło w ptasim mleczku!
Foto: TVN24.pl Foto: Uwaga na szkło w ptasim mleczku

Miłośnicy ptasiego mleczka, miejcie się na baczności. Do sklepów trafiły dwie partie produktu o smaku waniliowym, w których mogą znajdować się okruchy szkła.

Jak poinformował producent ptasiego mleczka firma Cadbury Wedel, na razie szkło wykryto tylko w dwóch 420-gramowych opakowaniach. Natychmiast podjęto decyzję o wycofaniu z rynku zanieczyszczonych partii towaru z datą przydatności do spożycia: 250209C oraz 260209A. Firma oświadczyła, że produkt został już wycofany ze sprzedaży. O sprawie został zawiadomiony Sanepid.

Na razie nie wiadomo, jak szkło trafiło do słodyczy. "Od momentu uzyskania tej informacji przeprowadziliśmy szczegółowe testy naszych produktów i nie zidentyfikowaliśmy żadnych innych przypadków zanieczyszczenia" - głosi oficjalny komunikat Cadbury Wedel Sp. z o. o. Pragniemy zapewnić, że zdrowie i bezpieczeństwo naszych konsumentów jest dla nas absolutnym priorytetem - dodaje Cadbury Wedel.

Wedel czeka na informacje

Jeśli ktoś kupił słodycze z podejrzanej serii, powinien je jak najszybciej zwrócić na adres: Cadbury Wedel, ul. Zamoyskiego 28/30, Warszawa. O incydencie zawiadomiono również odpowiednie instytucje. Wszystkim, którzy podadzą swoje imię, nazwisko i adres, zostanie zwrócony koszt nabycia produktu wraz z kosztami przesyłki (przekazem pocztowym).

Wedel uruchomił też specjalną bezpłatną infolinię dla konsumentów. Pod numerem 0 800 000 002, w godzinach 8:00-20:00, można uzyskać informacje na temat trefnego ptasiego mleczka.

bgr/el

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane